Om oss/kontakt  
Nyheter  
Ny hemsida inom kort!
Läs mer >>
Reducerade pass
Läs mer >>
Öppettider 6 juni
Läs mer >>
Vinnare i utlottningen av platser till Å-loppet
Läs mer >>
I sommar bjuder Friskis på Jympan
Läs mer >>
Träningskortet Sommar
Läs mer >>


Visa nyhetsarkiv >>

 

 

 Kansli och reception
 

 

 

 

Pernilla Sjöberg

Verksamhetschef &
Ansvarig TEAM Träning

Personlig tränare • ansvarig för Skivstång, IntervallFlex, PowerHour, 
Box, Cirkelfys, HIT, barn och junior samt spinning 
• utbildning och rekrytering av ledare/tränare

e-post: pernilla@eskilstuna.friskissvettis.se
Telefon: 016-200 60 66

 

 

 

Keijo Pernula
Ansvarig Multihall

• Ansvarig multihall/gym och lokal • Träningsansvarig multihallen • Indoor walking
• Cirkelgym • Maskinpark • Ansvar rekrytering tränare/ledare   

e-post: keijo@eskilstuna.friskissvettis.se
Telefon: 016-200 60 65

  

 

 

Eija Nieminen
Värd- och funktionärsansvarig

• Ansvarig träningschema • Ansvarig för värdar och bemanning av receptionen
• Rekrytering av värdar • Internutbildingar och inspiration för värdar 
• Miljöansvar • Skyddsombud

 e-post: eija@eskilstuna.friskissvettis.se
Telefon: 016-200 60 63

 

 

Maria Norbäck
Ekonomiansvarig

Ekonomi • Medlems- och bokningssystem • Administratör

  • Autogiro • Benify – Wellnet – Friskvårdskuponger • Externa bokningar

e-post: maria@eskilstuna.friskissvettis.se
Telefon: 016-200 60 64

   

 

 

Linda Shabo
Eventansvarig

Träningsansvar fokuserad träning - jympa, yoga, dans, flex, core
Ansvarig Seniorklubben • Ansvarig ledaruppföljning
• Events • Mässor

e-post: linda@eskilstuna.friskissvettis.se
Telefon: 016-200 60 70

 

 

 

Mikaela Arvidsson
Personlig tränare

Personlig tränare • Kurser • Small groups

 

e-post: ptmikaela@eskilstuna.friskissvettis.se
Telefon: 016-200 60 71

 

 

 

Sara Karlborg
Kommunikationsansvarig

Hemsida • Sociala medier • Marknadsföring • Foto

 

e-post: sara@eskilstuna.friskissvettis.se
Telefon: 016-200 60 67

     

                                     

 

 

 

Bild kommer.                       

 

 

William Pernula
Receptionist

Reception

 

e-post: william@eskilstuna.friskissvettis.se
Telefon: 016-200 60 62

 

 

 

 

 

Conny Axelsson
Lokalvård

Lokalvård • Vaktmästare

 

Telefon: 016-200 60 60

 
 
 


IF Friskis&Svettis Eskilstuna, 818000-8909 Sveaplan - Lundbladsvägen 6, Eskilstuna, info@eskilstuna.friskissvettis.se, 016-200 60 60
Rörelseglädje i Eskilstuna AB, 556921-8778 - c/o IF Friskis&Svettis Eskilstuna - Lundbladsvägen 6, Eskilstuna